Wakacyjne spotkania z teatrem i literaturą

Horyniec-Zdrój, 3-20 sierpnia 2017

WSTĘP WOLNY

PROGRAM

3.08 / czwartek

16:00 / Don Kichot i Pan Tadeusz

wernisaż wystawy JÓZEFA WILKONIA, spotkanie z autorem i warsztaty plastyczne dla dzieci / Teatr Ponińskich (wystawa czynna do 20.08.2017, część ekspozycji w Café Sanacja)


7.08 / poniedziałek

19:00 / TEATROTEKA – Humani

Utwór z gatunku socjologicznego science fiction. Rozwinięte technologie pozwalają na stworzenie istot humanoidalnych, które mają zaspokoić ludzką potrzebę bliskości innej osoby. Główna bohaterka, po nieudanym związku, postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, kiedy robot potrafiący upodobnić się do człowieka zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania, a nawet cierpienia. Komedia nie pozbawiona refleksji o problemie sztucznej inteligencji, a także o skomplikowanej naturze potrzeb człowieka, a w szczególności kobiety.

Więcej...

projekcja filmowa i otwarcie cyklu pokazów ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej zrealizowanych przez WFDiF w Warszawie, przy współudziale Instytutu Teatralnego / Teatr Ponińskich / czas trwania 60’


8.08 / wtorek

19:00 / TEATROTEKA – Tajny klient

Gorzka komedia, której bohaterem jest „tajny klient”, osoba wynajmowana przez pracodawców do sprawdzenia jakości pracy podległych im pracowników. To taki współczesny „rewizor”, wcielający się w zwykłego klienta restauracji, banku, sklepu, punktu usługowego, czy szkoły tańca. Motywy jego działania są czyste – sprawdzenie jakości świadczonych usług i odpowiedniego stosunku do klienta. Ale metoda jest dwuznaczna moralnie, bowiem zasadza się na prowokacji, kłamstwie, wprowadzeniu w błąd, wykryciu i wykorzystaniu słabości kontrolowanego pracownika.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 53’


9.08 / środa

16:00 / TEATROTEKA – Zakład doświadczalny Solidarność

W sztuce, która znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2012 roku, autor próbuje zmierzyć się z legendą Solidarności. Jej dzieje, od strajków sierpniowych, przez stan wojenny, wizytę papieską, aż po dzień dzisiejszy, poznajemy poprzez losy młodej dziewczyny, Grażyny, która po skończeniu studiów i wakacjach nad morzem w 1980 roku, podejmuje pracę w jednym z dolnośląskich zakładów, w którym zapisuje się do nowopowstałego związku. Ona sama, nie pojawia się jednak w sztuce i w widowisku.
Z montażu wspomnień i komentarzy jej krewnych, przyjaciół i współpracowników powstaje portret młodej, uczciwej, pełnej wiary i oddania związkowi kobiety, która obserwując z bliska działaczy solidarnościowych, musi skonfrontować swój idealizm z dalekim od doskonałości życiem codziennym w organizacji. Autor daleki jest bowiem od idealizowania ludzi tworzących struktury związku niskiego i średniego szczebla. Grażyna dostrzega i musi pogodzić się ze smutnym faktem, że nie wszyscy działacze są ludźmi ideowymi, że często pod przykrywką solidarnościowych, wolnościowych haseł, realizują swe osobiste, przyziemne i nie zawsze uczciwe interesy.
Dramat Bogacza stanowi przykład teatru epickiego, zdominowanego przez narrację poszczególnych postaci, które nie dialogują ze sobą wprost. Pojedyncze wypowiedzi, często ze sobą sprzeczne i polemiczne, jak w filmie dokumentalnym, skierowane wprost do kamery, tworzą barwną mozaikę różnorodnych poglądów i punktów widzenia, z których wyłania się niejednorodny, pełen niuansów i sprzeczności, niezakłamany obraz solidarnościowej społeczności.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 90’


10.08 / czwartek

19:00 / LITERACKI ZDRÓJ – Galicyanie

spotkanie autorskie ze STANISŁAWEM ALEKSANDREM NOWAKIEM / Café Sanacja

20:00 / TEATROTEKA – Walentyna

Jedna aktorka i chór śpiewaczek. Jedna z najbardziej znanych kobiet XX wieku, o której praktycznie niczego nie wiadomo i bezimienna zbiorowość symbolizująca radzieckie kosmonautki przygotowywane do lotu w kosmos, dublerki Walentyny, które na zawsze pozostają w jej cieniu. Spektakl i koncert. Dokument i kreacja. Tiereszkowa była tkaczką, którą Chruszczow namaścił na pierwszą kobietę w kosmosie. Po powrocie na ziemię świeciła niemal boskim blaskiem. Stała się jedną z najjaśniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Związku Radzieckiego. Wśród sportowców, naukowców i artystów to astronauci byli największymi herosami, największymi gwiazdami. Po 1989 roku Tiereszkowa zamilkła i do dziś nie rozmawia z dziennikarzami. Spektakl Walentyna to pomysł na uwolnienie jej opowieści przy pomocy unikatowej formy teatralnej łączącej na jednej scenie chór śpiewaczek w wieku zbliżonym do Walentyny i aktorkę. To szansa opowiedzenia historii, która nigdy wcześniej nie miała szansy być opowiedzianą. W spektaklu wykorzystano fragmenty oryginalnych pamiętników Walentyny Tiereszkowej i transkrypcje wypowiedzi radzieckich kosmonautów zaczerpnięte z dokumentu Macieja Drygasa Stan nieważkości.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 54’


11.08 / piątek

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu

zajęcia dobre dla dzieci warsztaty twórcze dla dzieci / Café Sanacja

16:00 / TEATROTEKA – Dolce Vita

Sztuka – jak piszą autorzy – inspirowana jest „Kartoteką” Tadeusza Różewicza i filmem „Dolce Vita” Felliniego. Inspiracja dramatem Różewicza jest oczywista, chociaż czysto formalna. Poza kilkoma krótkimi cytatami z „Kartoteki”, analogiczna jest przede wszystkim sytuacja, w jakiej zastajemy bohatera. Postanawia on spokojnie spędzić niedzielę we własnym łóżku. Jednak nie będzie mu to dane, bowiem przez jego mieszkanie przewinie się galeria postaci. Nawiązanie do Felliniego jest mniej dosłowne. Twórcy dramatu zadają sobie pytanie: kim mógłby być filmowy Marcello przeniesiony w polskie, współczesne realia? W efekcie powstaje, nie pozbawiony humoru i krytycyzmu wobec bohatera, portret duchowy dzisiejszych trzydziestoparolatków.
Dzisiejszy polski Marcello z Dolce vita jest nieźle sytuowany, realizuje się zawodowo, używa życia. A jednak czuje się wewnątrz pusty, wyjałowiony i nieszczęśliwy. Każde jego marzenie o stworzeniu lub przeżyciu czegoś wyjątkowego rozbija się o poczucie własnej pospolitości i niedojrzałości.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 66’

19:00 / TEATROTEKA – Trash Story

Trash Story albo sztuka (nie)pamięci to rzecz o niemożności zapomnienia, o pamięci, z którą trudno jest się rozliczyć. Jedną z inspiracji Magdy Fertacz do napisania sztuki był tom reportaży Włodzimierza Nowaka Obwód głowy, a konkretnie reportaż o zbiorowym samobójstwie niemieckich kobiet w 1945 roku popełnionym na wieść o zbliżającym się froncie rosyjskim.
Ekranizacja Trash Story to horror o nawiedzonym domu, w którym demony historii prześladują współczesnych mieszkańców. W niewielkiej miejscowości na Ziemiach Odzyskanych stoi stary poniemiecki dom. Spotkają się w nim Matka, Wdowa, Syn i… duch niemieckiej dziewczynki, która wraz z rodziną mieszkała w tym domu i w nim zginęła pod koniec wojny. Ich spotkanie to opowieść stworzona z pojedynczych losów, listów, świadectw. W odwiedziny do matki i szwagierki - wdowy przyjeżdża Syn, który odmawia służenia w wojsku. Jego starszy brat – zawodowy żołnierz, uczestnik polskiej misji wojskowej w Afganistanie - zaginął przed kilkoma laty w niejasnych okolicznościach. Mimo tragedii rodzina co roku obchodzi jego urodziny. Nie jest to jednak zwykła uroczystość urodzinowa, to raczej obrzęd zmierzający do sprowadzenia ducha zmarłego, którego okoliczności śmierci pozostają nieznane. Do czasu. Na tragiczną historię mieszkańców domu z czasów wojny nakłada się tragedia ludzi dzisiaj go zamieszkujących.
Spektakl zrealizowany w konwencji horroru i wizualnego symbolizmu.
Sztuka otrzymała Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną w 2008 roku, została przetłumaczona na kilkanaście języków. W swym werdykcie jurorzy gdyńskiego konkursu napisali: „Autorka umiejętnie splata kilka tematów i planów, skłania do pytań o ciągłość doświadczenia historycznego i do podjęcia próby uporządkowania zbiorowej pamięci. Jej sztuka prowokuje do przemyśleń i przewartościowań".

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 55’


12.08 / sobota

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu

zajęcia dobre dla dzieci warsztaty twórcze dla dzieci / Café Sanacja

16:00 / LITERACKI ZDRÓJ / Piekło Conrada

spotkanie autorskie z MICHAŁEM KOMAREM i premiera książki / Café Sanacja

19:00 / TEATROTEKA – Hanoch odchodzi bez słowa

Dramat nawiązujący do faktów z życia izraelskiego dramatopisarza, poety i reżysera teatralnego - Hanocha Levina. Nie jest to jednak sztuka biograficzna, a raczej poetycka przypowieść o losie człowieka, który na łożu śmierci powraca w swych wyobrażeniach do kraju i ludzi, których już nie ma. Jednym z miejsc akcji jest szpital, w którym śmiertelnie chory pisarz rozmawia z najbliższymi – zarówno tymi, którzy towarzyszą mu w ostatnich chwilach, jak i z tymi, którzy odwiedzają go we wspomnieniach lub są jedynie wytworem jego imaginacji. Czas jest bowiem całkowicie podporządkowany wyobraźni bohatera, co pozwala mu np. rozmawiać z rodzicami, kiedy jeszcze mieszkają w Opocznie, a jego samego nie ma na świecie. Sztuka, napisana z bardzo szczególnym poczuciem humoru, nie stroniąca od groteskowego dowcipu, w poruszający sposób dotyka tematu śmierci.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 54’, po projekcji spotkanie z aktorką Katarzyną Herman

20:30 / Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego

spektakl w wykonaniu JANA PESZKA / Teatr Ponińskich / wejściówki


13.08 / niedziela

Święto regionalne Gminy Horyniec-Zdrój


14.08 / poniedziałek

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu

zajęcia dobre dla dzieci warsztaty twórcze dla dzieci / Café Sanacja

19:00 TEATROTEKA / Wasza Wysokość

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło. Jeden z uczestników pogrzebu, reżyser - dokumentalista, proponuje Wandzie powrót na Kanczendzongę – po ciało zaginionego alpinisty. Do wyprawy, z której ma powstać film, dołącza dziewczyna chłopaka, Anna oraz jej ojciec Jerzy, przyjaciel Wandy. Cała czwórka musi skonfrontować się nie tylko z surową naturą, ale i z własną, niełatwą, przeszłością. Sztuka inspirowana m.in. biografią Wandy Rutkiewicz znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2014 roku.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 42’

20:30 / Jakobi i Leidental

spektakl w wykonaniu KATARZYNY HERMAN, JACKA BRACIAKA i MICHAŁA SITARSKIEGO / amfiteatr w Parku Zdrojowym / wejściówki


15.08 / wtorek

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu

zajęcia dobre dla dzieci warsztaty twórcze dla dzieci / Café Sanacja

14:00 / LITERACKI ZDRÓJ – Ginczanka

spektakl w wykonaniu KATARZYNY HERMAN wg wierszy Zuzanny Ginczanki z udziałem ANGELIKI KUŹNIAK / Teatr Ponińskich / wejściówki

19:00 / TEATROTEKA – Feinweinblein

Dramat Feinweinblein skonstruowany jest jak nowoczesny poemat. Akcja rozgrywa się zaraz po wojnie w małym miasteczku na Górnym Śląsku. Jego mieszkańcy są zawieszeni i rozdarci między traumą wojny i niepewnym jutrem, miedzy Polską a Niemcami. Żyją w codziennym marazmie, są ofiarami propagandy sowieckiej, tak jak wcześniej byli poddani działaniu propagandy niemieckiej. Narzędziem tej propagandy jest radio, którego słuchają, bo daje im ono namiastkę normalności i poczucie kontaktu ze światem, który istnieje gdzieś daleko, ale nie wokół nich. I właśnie z odbiornikiem radiowym związana jest w dramacie wstrząsająca historia rodziny Knauerów z czasów wojny: oddanie władzom niemieckim własnego upośledzonego dziecka w zamian za radio.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 67', po projekcji spotkanie z reżyserem Mateuszem Bednarkiewiczem


16.08 / środa

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ – Jechać do Lwowa

wycieczka literacka do Lwowa z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM / zbiórka przed Teatr em Ponińskich, zapisy w dniach od 1 do 14.08.2017 – teatralny.zdroj@czuly.pl, tel. 601 664 659

19:00 / TEATROTEKA – Walizka

Fransua Żako poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Prawda, której brakowało mu przez całe życie, nagle uderzy w niego z niebywałą siłą. Ten gwałtowny zwrot sprawi, że powrócą wspomnienia, sytuacje, pytania, które przez lata nie mogły doczekać się odpowiedzi. Przed oczami bohatera przepłynie całe życie: dziecięce wspomnienia, sny, spotkania, podróże, różne etapy nieporadnej drogi ku odkryciu samego siebie. Spacer do Muzeum staje się podróżą przez pamięć, a miejsca, w których zatrzyma się Fransua, realne lub nierealne, stworzą swoistą mapę mentalną, utkaną z wątpliwości, obaw i nadziei związanych z otwarciem walizki ojca, jedynej pamiątki po nim.
Niesamowita konstrukcja sztuki, jej struktura i język, który o Holokauście mówi w odważny i nowatorski sposób, chronią sztukę przed nadmiernym patosem i smutkiem. Historia Fransua Żako opowiadana jest przez tajemniczego Narratora, który wraz ze swoją towarzyszką, Automatyczną Sekretarką, śledzi, przeżywa i komentuje wszystkie etapy drogi Fransua. Dwutorowość sztuki i silna narracyjna rama sprawia, że ta oparta na faktach historia nabiera wewnętrznej dynamiki, tworzy z pozoru lekką, ale niezwykle głęboką i aktualną opowieść.
Walizka stawia także szersze pytanie o społeczną pielęgnację pamięci o Zagładzie. Jest jak pytanie, postawione każdemu, kto bezpiecznie i bezrefleksyjnie chowa ją do ciemnego archiwum.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 67’

20:30 / LITERACKI ZDRÓJ – Listy do przyjaciół

spotkanie z poetą JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM, z udziałem OLIWII CZUBOCHY / Café Sanacja


17.08 / czwartek

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu

zajęcia dobre dla dzieci spotkanie literacko-muzyczne dla dzieci z JAROSŁAWEM MIKOŁAJEWSKIM i OLIWIĄ CZUBOCHĄ / Café Sanacja

19:00 / TEATROTEKA – Prawda

Dramat psychologiczny o podłożu kryminalnym. Historia człowieka oskarżonego o zabójstwo młodej sąsiadki 22 lata po dokonaniu morderstwa. Bohater, będący już zupełnie innym człowiekiem, mający własną rodzinę, dla której aresztowanie go musi być szokiem, nie przyznaje się do winy, choć poszlaki przemawiają przeciw niemu. Czy zadziałał u niego „mechanizm wyparcia”, czy jest niewinnie oskarżony przez nieudolny aparat ścigania?
To także dramat społeczny ukazujący bezmiar niezawinionej krzywdy i wykluczenie społeczne członków rodzin osób oskarżonych, sądzonych i skazanych.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 56’

20:00 / TEATROTEKA – Krzywy domek

Głównym tematem sztuki jest macierzyństwo rozpatrywane w różnych aspektach: chciane, niechciane, toksyczne, niemożliwe. Dwie siostry spotykają się w domu rodzinnym po wielu latach rozłąki w związku ze śmiercią ich matki. Żyjąca za granicą Klara, sama nie może (nie chce?) mieć dziecka. Doznała ze strony surowej i dominującej matki wiele złego. Młodsza siostra jest w ciąży i pragnie poświęcić życie wychowaniu dziecka. Kobietom towarzyszą ich partnerzy życiowi, jednak postać matki, jej wspomnienie, jest wszechobecna i rzutuje także na ich relacje z mężczyznami.
Spektakl bardzo ciekawy od strony formalnej: zrealizowany został w jednym, ponad siedemdziesięciominutowym ujęciu.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 76’


18.08 / piątek

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu

zajęcia dobre dla dzieci warsztaty twórcze dla dzieci / Café Sanacja

19:00 / TEATROTEKA – Żyd

Dyrektor upadającej szkoły w małym miasteczku, by uratować budynek, w którym pracuje ponad czterdzieści lat, zwołuje zebranie w pokoju nauczycielskim. Bardziej prominentne postacie grona nauczycielskiego dowiadują się na nim od swojego przełożonego, że łatwo mogą zdobyć fundusze na renowacje ich miejsca pracy - wystarczy tylko odpisać na wiadomość pewnemu Izraelczykowi, którego ojciec uczył się w ich szkole dekady temu.
Z pozoru komiczne spotkanie przemienia się w spór pełen obiegowych stereotypów i umożliwia zebranym dyskusję na temat przeszłości ich miasteczka, gdzie przed wojną połowę ludności stanowili Żydzi. Okazuje się, że wiele spraw było dotychczas przemilczanych, a nauczyciele momentami drastycznie różnią się poglądami i wiedzą na temat społeczności i kultury żydowskiej. Każdy z bohaterów dostaje szansę skonfrontowania się z przeszłością ze swojej perspektywy, a także zabrania głosu w sprawie także własnych niejednoznacznych losów i postaw.
"Żyd" Artura Pałygi, w reżyserii Anety Groszyńskiej to zaproszenie do dyskusji o stereotypach i próba ich weryfikacji. Sztuka przygląda się bliżej skomplikowanej relacji polsko-żydowskiej poruszając wiele kontrowersyjnych jej aspektów. Spektakl prowokuje do debaty wolnej od jednostronnej oceny, gdzie oskarżający zamieniają się w oskarżonych i mogą odpowiedzieć na stawiane im zarzuty lub jasno podkreślić, że dany temat ich po prostu nie dotyczy. Osadzona w realiach postpeerelowskich szkoła okazuje się miejscem, gdzie lokalna elita ma okazję zmierzyć się z zawiłą przeszłością miasteczka.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 70’

20.00 / Koncert GRZEGORZA TURNAUA wraz z zespołem

amfiteatr w Parku Zdrojowym


19.08 / sobota

12:00 / Teraz my

Pokaz spektaklu młodzieży z Horyńca-Zdroju, przygotowanego pod kierunkiem instruktorów z Ogniska „U Machulskich” / goście specjalni EWA DAŁKOWSKA i GRZEGORZ KASDEPKE / Teatr Ponińskich

19:00 / TEATROTEKA – Dzień dobry, wszyscy umrzemy

Sztuka o poszukiwaniu tożsamości i o tym jak bardzo nie potrafimy się ze sobą komunikować. Autorka wspomina, że inspirowała się m.in. cyberpunkiem, grami komputerowymi, klimatami z filmów futurystycznych. Jej sztuka to futurystyczna baśń, a jednocześnie trochę komiks z elementami satyry społecznej. A wszystko zaczyna się, jak w realistycznym irlandzkim dramacie, w którym trochę dziwni, samotni i nieszczęśliwi ludzie spotykają się jak zawsze w tym samym barze o nazwie „Szklana Pogoda”. Dopiero później dowiadujemy się, że jest 2040 rok, a bohaterami tej dziwnej opowieści są ludzie żyjący poza istniejącym systemem. Niektórzy nie chcą być jego częścią, inni po prostu nie umieją w nim żyć. Każdy z nich ma do opowiedzenia swoją historię, a razem uczestniczyć mają w zapowiedzianym, a może tylko przeczuwanym – końcu świata.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 50’

20:30 / Viagra i chryzantemy

spektakl w wykonaniu EWY DAŁKOWSKIEJ i JANA JAKUBA NALEŻYTEGO / Teatr Ponińskich / wejściówki


20.08 / niedziela

10:00 / LITERACKI ZDRÓJ Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki

zajęcia dobre dla dzieci spotkanie autorskie z GRZEGORZEM KASDEPKE / Café Sanacja

12:00 / LITERACKI ZDRÓJ – Janowska

spotkanie autorskie z poetą MICHAŁEM ZABŁOCKIM / Café Sanacja

16:00 / TEATROTEKA – Wizyta

Jurek (Dawid Ogrodnik) udaje się w podróż w rodzinne strony po kilku latach nieobecności. Dla wykształconego w dużym mieście bohatera wizyta w domu rodziców (Ewa Wencel, Krzysztof Stelmaszyk) jest zarówno wyzwaniem, jak i koniecznością. Aby pokonać życiowy kryzys, młody mężczyzna musi zmierzyć się ze wspomnieniami z przeszłości, z duchami zmarłych oraz obsesyjnym przeczuciem własnego końca. Teatralna opowieść o dojrzewaniu toczy się w rytmie podróży nocnym pociągiem, w którym niczym we śnie rzeczy ważne mieszają się z nieistotnymi, a powaga graniczy z groteską.

Więcej...

projekcja filmowa / Teatr Ponińskich / czas trwania 43’

18.00 / Uroczyste zakończenie festiwalu LITERACKI ZDRÓJ – Ścieżka obok drogi

spektakl w wykonaniu EWY DAŁKOWSKIEJ poświęcony Józefowi Piłsudskiemu na podstawie dzienników Kazimiery Iłłakowiczówny. W czasie spektaklu odbędzie się prezentacja grafik Zdzisława Czermańskiego (1900-1970), grafika karykaturzysty współpracującego w latach 20. XX wieku m.in. z „Cyrulikiem Warszawskim” i lwowskim „Szczutkiem”. / Teatr Ponińskich


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Horyniecki Jarmark Książki

11–15.08.2017 / Café Sanacja

Jechać do Lwowa

wycieczki autokarem do Lwowa w wybrane dni od 11 do 20.08.2017 / zapisy od 1.08.2017 – teatralny.zdroj@czuly.pl, tel. 601 664 659 (bilety)

Teraz my

warsztaty dla młodzieży prowadzone przez instruktorów Ogniska Teatralnego „U Machulskich” / 11–19.08.2017 / zapisy – teatralny.zdroj@czuly.pl, tel. 601 664 659

W oczach Zachodu

warsztaty teatralne dla laureatów Biesiad Teatralnych prowadzone przez Katarzynę Herman i Mateusza Bednarkiewicza / 11–15.08.2017 / zapisy – teatralny.zdroj@czuly.pl, tel. 601 664 659


Pobierz plakat-program w formacie PDF

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wynikających z przyczyn od nich niezależnych.